- Korfbal League
De koploper op bezoek in Drachten
- Datum
Een prachtig affiche: zaterdag 1 februari (20.45 uur) komen LDODK/Rinsma Modeplein en DVO/Transus tegen elkaar in het veld. De koploper tegen nummer drie van de ranglijst.
We zijn in de Kenonz Korfbal League over de helft van de competitie. De eerste schifting op de ranglijst is zichtbaar. Na tien wedstrijden staat DVO fier aan kop, met nog maar één verliespunt. Alleen KZ wist DVO een punt te ontfutselen.
Alle overige wedstrijden werden gewonnen, ook uit bij PKC, al is verliezen voor PKC dit seizoen geen uitzondering meer. Afgelopen weekend was het verschil met DOS’46 duidelijk. In Bennekom werd het 27-21 in het voordeel van DVO. Kortom: DVO ligt meer dan op koers richting de play-offs.
LDODK had volgens coach Jan Niebeek vorige week misschien wel de meest lastige uitwedstrijd van het seizoen. Op bezoek bij Fortuna had LDODK geen antwoord op het spel van de Delftenaren. De eigen wapens, veel verdedigende druk en een sterke rebound, werden vakkundig uitgeschakeld. De 23-19 nederlaag houdt LDODK nog wel op de derde plaats op de ranglijst. Maar met maar één puntje achterstand zijn Blauw-Wit en PKC zeer dichtbij. En ook KZ is nog niet uitgeschakeld voor een plek in de play-offs.
De beslissende fase van de competitie staat voor de deur. LDODK kan een mooie stap zetten door zaterdag de koploper te verrassen. In Bennekom kwam LDODK er in de eerste helft niet aan te pas, in de tweede helft ging het al een stuk beter. Die opgaande lijn verdient een mooi vervolg. Wie weet gaat het zaterdag in Drachten spoken.